Bohumil Doležal: Přijďte s námi 3. října debatovat o tom, co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii

Úkol číslo jedna této doby zní: v rámci ústavy a zákonů čelit babišovským a zemanovským Novým pořádkům a cílenému bourání polistopadové demokracie. Náš Klub na obranu demokracie proto přišel před časem s návrhem na vytvoření koordinačního výboru české demokratické opozice.

Napřed však chceme, aby se v té věci rozvinula veřejná diskuse, na níž by se podíleli politici, zástupci společensky aktivní veřejnosti a novináři.

Proto jsme se rozhodli uspořádat debatu na téma „Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii“. Do panelu diskuse jsme pozvali prof. Libora Grubhoffera z Akademie věd ČR a Jihočeské univerzity, bývalého synodního seniora Českobratrské církve evangelické Joela Rumla, poslance PČR Miroslavu Němcovou a Miroslava Kalouska, šéfredaktora serveru FORUM 24 Pavla Šafra. A zúčastním se i já.

Bude to ve středu 3. října od 18:00 hod.

A co můžeme slíbit pro začátek? Místo, které jsme pro setkání zvolili, Novoměstská radnice na Karlově náměstí, proslula před šesti sty lety první pražskou defenestrací. Tentokrát, jak doufám, budeme všichni moci po skončení diskuse opustit slavné prostory po schodech. Na české poměry to není zase až tak málo.