Nechraňme Andreje Babiše před extremisty, chraňme Českou republiku před Andrejem Babišem!

Výzva Klubu na obranu demokracie:  nejde o to, jak ochránit Andreje Babiše před svodem spolupráce s extrémisty, ale o to,  jak zabránit „rodinné firmě“ Andreje Babiše, která ve svých rukou soustředila obrovskou politickou, hospodářskou a mediální moc, aby si pro sebe zprivatizovala Českou republiku. Vyzýváme demokraty v politických stranách, aby  se jasně postavili za demokracii a proti Andreji Babišovi, a prosíme spoluobčany, aby se k naší výzvě připojili. Pod výzvu sbíráme podpisy. Svůj podpis můžete připojit zde:

http://www.bohumildolezal.cz/texty/pt252.php

Plný text výzvy je zde:

Ve volbách do PS loni v říjnu se prosadilo mocenské uskupení, které zahrnuje Andreje Babiše a jeho ANO, extremistickou a xenofobní SPD a postbolševickou KSČM. Toto uskupení má podporu prezidenta Zemana. Polistopadové demokratické strany mají dnes v Poslanecké sněmovně pouhých 63 mandátů. A v prezidentské volbě se nepodařilo postavit proti Miloši Zemanovi věrohodného protikandidáta, který by měl jasno, o co politicky jde.

To, co následuje, je ideový a politický rozvrat. Zní kapitulantská, defétistická hesla o odvracení nedozírných následků a o volbě menšího zla, resp. lepšího ze dvou špatných řešení. Demokraté prý jsou povinní podat nejsilnějšímu politickému uskupení, Babišovu ANO, pomocnou ruku a uchránit ho před koalicí s SPD a komunisty.

Andrej Babiš není ovšem obětí situace, ale jejím tvůrcem a nejsilnějším hráčem. Jeho nynější trestní stíhání je podružná věc ve srovnání s hlavním, politickým problémem: je to od počátku široce založený pokus o vybudování „rodinné firmy“, v jejíchž rukou se soustřeďuje obrovská hospodářská, politická a mediální moc, a která usiluje zprivatizovat si pro sebe Českou republiku. Doposud se to dělo formálně vzato demokratickou cestou. Je to politický problém, nikoli kriminální či mravní, i když má svou morální stránku.

To, o co dnes jde, není, jak zachránit Andreje Babiše před extrémisty, ale jak zachránit Českou republiku před Andrejem Babišem. Jde o to, jak do budoucna uchovat demokratickou politickou opozici, která bude schopná, dokud to půjde, čelit politickými prostředky, v rámci Ústavy a zákonů, babišovské privatizaci České republiky.

Žádáme demokraty v českých politických stranách, aby se jasně postavili za demokracii a proti Andreji Babišovi. A prosíme naše spoluobčany, aby se k nám připojili.

V Praze 20. února 2018

Výbor Klubu na obranu demokracie: Bohumil Doležal, Vojtěch Kučera, Miroslav Fleischman, Pavel Otto

Členové Klubu na obranu demokracie a bývalí účastníci Demokratické iniciativy:

Petr Dušejovský, Martin Erben, Hana Fořtová, Vladimír Fritsch, František Hodík, Vladislav Kahle, Petr Kreuz, Jaroslav Lenert, Martin Litomiský, Hana Mahlerová, Josef Matoušek, Jitka Matoušková, Herbert Pařízek, Jan Pavlík, Ondřej Pěč, Hana Petrásková, Vojtěch Průša, Ivan Rigel, Tamara Riglová, Jan Řeřábek, Václav Řeřábek, Jan Scheinost, Kamil Skřivan, Lenka Smětáková, Gabriela Sodomková, Milan Sýkora, Pavla Sýkorová, Jiří Šimeček, Jana Šťástková, Miroslav Štengl, Karel Štindl, Stanislav Toula, Vladislav Vaňák, Jiří Vaněk, Hanuš Velebný, Ladislav Voves, Milan Zapletal, Jan Zima