„Nechraňme Babiše před extremisty, chraňme ČR před Babišem“ – dopisy politických představitelů

KOD se v průběhu akce „Nechraňme Babiše před extremisty, chraňme ČR před Babišem“ obrátil na řadu významných osobností politického života. Někteří nám napsali, aniž by byli přímo osloveni. Dáváme tu k dispozici maily, které nám došly.

Vážený pane Doležale,

děkuji Vám za informaci o nejnovější výzvě Klubu na ochranu demokracie. Bezvýhradně obsah textu sdílím. Postupuji ve smyslu výzvy ve všech svých vyjádřeních i v praktických krocích uvnitř ODS soustavně od r. 2013, tedy od doby, kdy A. Babiš získal vedle hospodářské také mediální a politickou moc. Budu tak postupovat i nadále.

Tento postoj sdílí naprostá většina členů ODS. Konstatuji to  na základě jednání, která jsem absolvovala od jara 2017, kdy se začaly sestavovat kandidátní listiny  do poslaneckých voleb, až do ledna letošního roku ( Kongres ODS). Bylo to období velmi častých zasedání všech orgánů ODS , na nichž se otázka všech alternativ možné spolupráce s A. Babišem projednávala.

Z ohlasů, které během povolebního období dostávám, tedy zejména od našich voličů, mohu říci, že jejich požadavek je v dramatické většině shodný: žádná podpora, žádná spolupráce. Existují vyjímky jak uvnitř ODS tak mezi našimi podporovateli, ale v naprosté většině panuje v této otázce shoda.

Přeji Vám hezký den a zdravím Vás

Miroslava Němcová

PS: Ráda bych připojila pod Vaši výzvu svůj podpis. Budu tak ráda za informaci, jakou formou je možné tak učinit. Děkuji.

Vážený pane Doležale,

věřte mi, že bereme v potaz různá hlediska. Nedělám si iluze, ale cítím povinnost jednat s vítězem voleb – třeba i o nepřekročitelných podmínkách a třeba i jen proto, aby se ukázalo, že on s extremisty do vlády chce.

Co za sebe určitě nechci, je demontáž demokracie – a cestou referenda za podmínek, jak je chce nastavit SPD, by to šlo úplně hladce.

Čili vyčkejme, kam se bude jednání ubírat. Za sebe mohu říci, že rozhodně neopouštíme naše hodnoty a že to poslední, co bychom chtěli, je zklamat naše voliče.

Srdečně

Petr Gazdík
poslanec Poslanecké sněmovny PČR
předseda STAN

Vážený pane Doležale,

dovoluji si Vám poděkovat za výzvu KOD: „Nechraňme Babiše před extremisty, ale Českou republiku před Babišem“. Výzva je v naprostém souladu s mými politickými postoji. Podepsal jsem ji a podporuji ji. Na sociálních sítích jsme požádal své sympatizanty, aby se k výzvě připojili. Uznáte-li za vhodné cokoliv z mých slov zveřejnit, nemám námitek.

V úctě

Miroslav Kalousek
předseda poslaneckého klubu TOP 09, poslanec

Vážený pane Doležale,

Vaši přiloženou výzvu naprosto podporuji a souhlasím s ní a přeji Vám hodně síly do dalšího podobného úsilí.

A abyste viděl, že nejste sám a Vaše výzvy nezůstávají oslyšeny a jsou i jiní, kteří se svou „drobnou politickou prací“ chtějí připojit, zasílám níže text usnesení, které bylo na můj návrh přijato včera Pražským městským výborem KDU-ČSL:

Městský výbor KDU-ČSL v Praze nesouhlasí s tím, aby KDU-ČSL na celostátní úrovni podpořila jakýmkoli způsobem, tedy ať již jako koaliční partner nebo podporou menšinového kabinetu, vznik vlády, která bude majoritně složena ze členů nominovaných ze strany Hnutí ANO. Toto usnesení nechť je řádně podle stanov předloženo vyšším stranickým orgánům.

S pozdravem

Tomáš Kaplan, předseda KDU v Praze 4 a člen pražského předsednictva

Vážený pane předsedo,

pan předseda Fiala děkuje za Vaši výzvu. Nebezpečí, které zmiňujete, si dlouhodobě uvědomuje a snaží se politickými prostředky s ním něco dělat.

Ještě jednou děkujeme a přejeme Vám vše dobré.

Se srdečným pozdravem

Petra Fojtíková
tajemnice předsedy ODS

Vážený pane doktore,

děkuji velmi za Vaši iniciativu. Ve věci Vaší výzvy vůči demokratickým politickým stranám mohu slíbit, že na mě, ale i na ODS se můžete spolehnout. Jasně jsme několikrát deklarovali, že vlády vedené Andrejem Babišem se nejen nezúčastníme, ale ani ji hlasováním nepodpoříme. Naše slovo v tomto platí. Babišovo úsilí o politický, ekonomický a mediální monopol považuji při současné existenci silných extremistických formací za největší nebezpečí pro demokracii v naší zemi od revoluce v roce 1989. Naše účast na vládě by v této situaci (při snaze vyvarovat se nejhoršímu) nic nepřinesla a byli bychom za “užitečné idioty”. Je naší povinností jednat kategoricky a čitelně. Jsem připravena toto vždy prosazovat.

S přátelským pozdravem

Jana Černochová

26. 2. 2018

Vážený pane předsedo,

názory KOD sdílím. Bývalý člen KSČ, člověk stíhaný za podvod,agent StB – takový člověk nesmí ve vládě zasednout. Budeme se snažit tomu zabránit. Díky volebnímu výsledku však mají karty v rukou poslanci zvolení za hnutí ANO. Apelujte na ně. Děkuji!

S pozdravem

Mgr. Jan Farský
poslanec

28. 2. 2018