Pozvánka na diskusní večer: „Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii?“

Zveme vás na diskusní večer na téma „Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii?“. Uskuteční se ve středu 3. října 2018 od 18:00 hod. ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze 2, Karlovo nám. 1/23 (foto). V diskusním panelu vystoupí prof. RNDr. Libor Grubhoffer, evangelický farář Joel Ruml, poslanci PČR Miroslava Němcová a Miroslav Kalousek, šéfredaktor serveru FORUM 24 Pavel Šafr a předseda KOD Bohumil Doležal. Diskusi bude moderovat komentátor a publicista Adam Drda.

Co chce Klub na obranu demokracie společně s Vámi udělat pro polistopadovou demokracii

Klub na obranu demokracie se 21. srpna obrátil na veřejnost s návrhem na vytvoření koordinačního výboru české demokratické opozice, v němž by se účastnili ti politici, zástupci politicky aktivní veřejnosti a novináři, kteří jsou připraveni v rámci ústavy a zákonů vzdorovat babišovským a zemanovským Novým pořádkům a cílenému bourání polistopadové demokracie. K našemu návrhu se připojilo celkem 1945 občanů.

Jsme si vědomi toho, že takový výbor může vzniknout jen po široké veřejné diskusi politiků, lidí z akademického světa, z prostředí církví, z médií ad. Proto jsme se rozhodli jako první krok uspořádat diskusní večer na téma „Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii“. Bude se konat ve středu 3. října 2018 od 18:00 hod. ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze 2, Karlovo nám. 1/23.

Účastníci diskusního panelu se ve spolupráci s dalšími přítomnými pokusí společně odpovědět na otázku: Co považujete z hlediska své působnosti za základní problém, na nějž je v zájmu obnovy demokracie třeba se soustředit? A jaké jsou možnosti spolupráce lidí napříč politickým a názorovým spektrem?

V panelu diskuse vystoupí prof. RNDr. Libor Grubhoffer, bývalý rektor Jihočeské univerzity, evangelický farář Joel Ruml, bývalý synodní senior Českobratrské církve evangelické a předseda Ekumenické rady církví v ČR, poslanci PČR Miroslava Němcová a Miroslav Kalousek, šéfredaktor serveru FORUM 24 Pavel Šafr a předseda KOD Bohumil Doležal. Diskusi bude moderovat komentátor a publicista Adam Drda.

Pozvánku v tiskové kvalitě si můžete stáhnout ZDE.