Pozvánka na diskusní večer „V čem mohou spolupracovat demokratické strany“

Zveme vás na diskusní večer na téma „V čem mohou spolupracovat demokratické strany“. Uskuteční se v úterý 20. listopadu 2018 od 18:00 hod. ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze 2, Karlovo nám. 1/23 (foto). V diskusním panelu vystoupí hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, poslanci Miroslava Němcová, Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg. Diskusi uvede předseda KOD Bohumil Doležal. Moderovat bude publicista a komentátor Adam Drda. Zaregistrovat se můžete ZDE.

KOD podporuje spolupráci demokratických stran napříč politickým spektrem

Klub na obranu demokracie se 21. srpna 2018 obrátil na veřejnost s návrhem na vytvoření koordinačního výboru české demokratické opozice, v němž by se účastnili ti politici, zástupci politicky aktivní veřejnosti a novináři, kteří jsou připraveni v rámci ústavy a zákonů vzdorovat babišovským a zemanovským Novým pořádkům a cílenému bourání polistopadové demokracie. Náš návrh podpořilo 1945 signatářů.

Jsme si vědomi toho, že takový výbor může vzniknout jen po široké veřejné diskusi politiků, lidí z akademického světa, z prostředí církví, z médií ad. Jako první krok jsme uspořádali 3. října t.r. diskusní večer na téma „Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii“. Účastníci debaty hledali v diskusi se zhruba 230 posluchači způsoby, jak pomoci udržet demokratické zřízení v ČR. Hovořili mimo jiné o potřebě spojení demokratických politických stran a občanských skupin ve společném úsilí o udržení liberální demokracie.

Nyní jsme se rozhodli navázat na tuto úspěšnou debatu dalším diskusním večerem, tentokrát na téma „V čem mohou spolupracovat demokratické strany“. Bude se konat v úterý 20. listopadu 2018 od 18:00 hod. ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze 2, Karlovo nám. 1/23 (vchod z Vodičkovy ulice).

Jelikož říjnové komunální a senátní volby nezměnily nic na hluboké krizi, kterou prochází česká demokracie, pozvali jsme tentokrát politiky, a sice představitele výrazných názorových proudů v demokratických stranách. V panelu vystoupí hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, poslanci Miroslava Němcová, Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg.

Našim hostům položíme tři otázky:

  1. Co je podle vás hlavní nebezpečí, které teď hrozí české demokracii?
  2. Co považujete v této situaci za hlavní problém strany, v níž se angažujete?
  3. Dovedete si představit, že by spolu politické strany, které se hlásí k parlamentní demokracii, právnímu státu a k účasti v západním společenství demokratických zemí, v některých zásadních věcech přes všechny rozdíly spolupracovaly?

Diskusi uvede předseda KOD Bohumil Doležal. Moderovat bude publicista a komentátor Adam Drda.

Pozvánku v tiskové kvalitě si můžete stáhnout ZDE.

R.S.V.P.
Počet míst v publiku je tentokrát bohužel omezený kapacitou sálu. Proto je potřeba, abyste se k účasti na debatě zaregistrovali. Stačí vyplnit následující jednoduchý formulář: