Nedávejte falešné alibi „Novým pořádkům“!

Klub na obranu demokracie vyzývá členy Ústředního výkonného výboru ČSSD, aby při svém jednání v sobotu 28. dubna zvážili rizika, která na sebe berou, i svou odpovědnost nejen za jejich stranu, ale i za celou Českou republiku. V dopisech se zdůrazňuje, že ČSSD je strana s úctyhodnými tradicemi a neodmyslitelně patří k české demokracii. O to politováníhodnější by bylo, kdyby se teď rozhodla dělat bezmocnou zástěrku novému establishmentu, který představují Andrej Babiš, Miloš Zeman, SPD a KSČM, v jeho úsilí o destrukci české demokracie.

Nedávejte falešné alibi „Novým pořádkům“!

Dopis členům Ústředního výkonného výboru ČSSD 

Vážená paní, vážený pane,

v sobotu 28. dubna bude Ústřední výkonný výbor Vaší strany jednat o jejím vstupu do menšinové vlády s Babišovým hnutím ANO, která bude závislá na podpoře KSČM.

Vaše rozhodnutí bude mít velký význam nejen pro Vaši stranu, ale i pro další osud České republiky a pro všechny její občany. Proto si dovolujeme seznámit Vás s naším stanoviskem.

Česká sociální demokracie patří od konce 19. století k našim nejvýznamnějším politickým stranám. Vnesla do politiky významná témata, která byla do té doby opomíjena, a rozhodla se prosazovat své požadavky ústavní a demokratickou cestou. Mnozí její čelní představitelé projevili v tomto úsilí v těžkých dobách vytrvalost a statečnost. Patří proto neodmyslitelně k české demokracii a zaslouží si úctu.

O to víc bychom litovali (a nejsme v tom jistě sami), kdybyste se teď rozhodli dělat bezmocnou zástěrku novému establishmentu, který představuje Andrej Babiš, Miloš Zeman, SPD a KSČM, v jeho úsilí o destrukci české demokracie. Vaše účast ve vládě by byla pro tyto lidi jakýmsi falešným alibi a sami byste se jim vydali všanc: jakmile vás už nebudou potřebovat, mohou se vás (tj. těch z vás, kteří jim budou překážet) kdykoli snadno zbavit.

Prosíme Vás, abyste zvážili obrovská rizika, která s Vaším sobotním rozhodováním souvisí, i Vaši odpovědnost za Českou republiku.

V Praze dne 26. 4. 2018

V úctě

Za Klub na obranu demokracie

Výbor klubu:

Bohumil Doležal, Miroslav Fleischman, Vojtěch Kučera, Pavel Otto

Členové klubu a bývalí účastníci Demokratické iniciativy:

Petr Dušejovský, Martin Erben, Hana Fořtová, František Hodík, Vladimír Fritsch, Vladislav Kahle, David Král, Petr Kreuz, Jaroslav Lenert, Martin Litomiský, František Lízal, Hana Mahlerová, Josef Matoušek, Jitka Matoušková, Herbert Pařízek, Jan Pavlík, Hana Petrásková, Vojtěch Průša, Ivan Rigel, Tamara Riglová, Václav Řeřábek, Jan Scheinost, Lenka Smětáková, Milan Sýkora, Pavla Sýkorová, Jiří Šimeček, Jana Šťástková, Miroslav Štengl, Karel Štindl, Jan Tichý, Stanislav Toula, Vladislav Vaňák, Jiří Vaněk,  Hanuš Velebný, Ladislav Voves, Jan Zima