Pozvánka na debatu „Cesta z krize: ústavní žaloba a nové volby?“

Srdečně Vás zveme na debatu na téma „Cesta z krize: ústavní žaloba a nové volby?“. Uskuteční se ve středu 25. září 2019 od 18:00 hod. v barokním refektáři Dominikánského kláštera sv. Jiljí, Jilská 234/5, Praha 1 – Staré Město. V diskusním panelu vystoupí předseda KOD Bohumil Doležal, místopředseda ODS a poslanec Martin Kupka a šéfredaktor Fora 24 Pavel Šafr. Moderovat bude publicista a komentátor Adam Drda. Pozvánku v pdf si můžete stáhnout ZDE.

Česká republika se propadá do čím dál hlubší politické krize. Řešení se zdá být nasnadě: výměna prezidenta a nové volby do Poslanecké sněmovny. Prvního se však dá dosáhnout jen podáním ústavní žaloby, a k tomu je zapotřebí ústavní většina v Poslanecké sněmovně. Té je třeba i pro vyvolání předčasných voleb. Obojí je dnes nepředstavitelné. A navíc: existuje dnes důvěryhodný politický subjekt, který by se hlásil k tomu, že krize tu je a že ji chce řešit? A jak má vypadat dialog a smysluplná spolupráce mezi demokratickými politickými uskupeními a nezávislými iniciativami? Na tyto otázky chceme hledat odpověď ve veřejné debatě.

„Cesta z krize: ústavní žaloba a nové volby?“

Debata se uskuteční ve středu 25. září 2019 od 18:00 hod. v barokním refektáři Dominikánského kláštera sv. Jiljí, Jilská 234/5, Praha 1 – Staré Město.

V panelu diskuse vystoupí:
Bohumil Doležal, předseda KOD
Martin Kupka, místopředseda ODS, poslanec PS PČR
Pavel Šafr, šéfredaktor internetového deníku Forum 24

Moderovat bude publicista a komentátor Adam Drda.

Srdečně Vás zveme a těšíme se na Vás!

Pozvánku v tiskové kvalitě si můžete stáhnout ZDE.


Pokud Vám činnost KOD připadá prospěšná a souhlasíte s našimi stanovisky, prosíme, přispějte nám na pořádání veřejných debat. Přispět můžete na účet 2600479704/2010. Význam pro nás mají i drobné dary, tak jako má význam drobná politická práce.