Reakce politiků na výzvu „Ústavnost Zemanova způsobu vládnutí je třeba prověřit“

S naší výzvou „Ústavnost Zemanova způsobu vládnutí je třeba prověřit“ jsme seznámili představitele demokratických stran v Poslanecké sněmovně a v Senátu Parlamentu ČR. Odpověděli nám poslanci Jana Černochová (ODS), Petr Gazdík (předseda STAN), Jan Farský (předseda poslaneckého klubu STAN) a místopředseda Senátu Jiří Šesták. Jejich odpovědi zveřejňujeme. Text výzvy najdete ZDE.

Jana Černochová

Vážený pane doktore,
děkuji Vám za zaslaný materiál. Ačkoliv bude, podle mého názoru, poměrně složité prokázat, že kroky prezidenta Zemana byla ZCELA naplněna skutková podstata velezrady, jak ji vymezuje Ústava ČR, jeho postup a výroky nejen v kauze novičok považuji za hanebné a podlamující naši důvěru a renomé u spojenců. Je vskutku chmurné, že prezident suverénní a hrdé země je ochoten sehrávat roli „užitečného sluhy“ a podílet se na záměrném zkreslování a rozmělňování mezinárodních zločinů. Takové jednání nelze nechávat bez odezvy. Děkuji tedy v tomto smyslu i za Vaše aktivity.

S přátelským pozdravem
Jana Černochová

Petr Gazdík

Vážený pane předsedo,
velmi Vám děkuji za podporu. Není samozřejmě jasné, jak konzultace dopadnou, mám ale za to, že je třeba stále jednání prezidenta podrobovat kontrole a upozorňovat ne ně veřejnost.
Ještě jednou díky a přeji vše dobré.

Petr Gazdík
poslanec Poslanecké sněmovny PČR
předseda STAN

Jan Farský

Vážený pane předsedo,
děkuji za vaši argumentaci a podporu našich senátorů.

S pozdravem
Mgr. Jan Farský
poslanec

Jiří Šesták

Dobrý den, vážený pane předsedo,
děkuji za Vaši zprávu a podporu.
Přeji Vám vše dobré,

Jiří Šesták, Ph.D.
místopředseda Senátu Parlamentu ČR
senátor pro Budějovicko a Třeboňsko