Bohumil Doležal: Boj proti zdanění náhrad církvím nekončí!

Boj proti zdanění náhrad církvím nekončí!

Předseda Klubu na obranu demokracie Bohumil Doležal se obrátil ve videoklipu na veřejnost s prosbou o podporu. KOD pokračuje ve sbírání podpisů pod výzvu „Zdanění finančních náhrad církvím boří právní jistoty v ČR“.

„Poslanecká sněmovna ve třetím čtení schválila komunistický návrh na dodatečné zdanění finančních náhrad církvím.

Pokud novela vstoupí v platnost, nebude to v první řadě znamenat porušení zásady „vrátit, co bylo ukradeno“, ale porušení zásady „splnit, co bylo slíbeno“: co bylo slíbeno v roce 2012 platným zákonem a následnými platnými smlouvami státu s církvemi.

Znamená to porušení právní kontinuity České republiky. A je to precedens: netýká se do budoucna jen opovrhovaných církví. Týká se všech právnických i fyzických osob.

Jde to ruku v ruce s porušením politické kontinuity. Dnes máme jiného prezidenta než v roce 2012, jiného premiéra, jinou vládu, podporovanou komunisty, a jiný parlament, v jehož Poslanecké sněmovně dominuje Babišovo ANO, Okamurova SPD a KSČM. Žijeme v jiné zemi.

Mnozí politici si namlouvají, že o nic nejde: Ústavní soud prý novelu stejně zruší. Jenže jde taky o politický problém a politici se chtě nechtě snaží naložit část své politické zodpovědnosti na záda Ústavního soudu. Dá se čekat, že Ústavní soud ji neunese.

Mnozí politici si myslí, že s plným nasazením lze podporovat jen ty správné věci, které mají naději na úspěch. To není pravda: je třeba podporovat správné věci a věřit, že když je budeme podporovat vytrvale a usilovně, budou mít naději na úspěch.

Klub na obranu demokracie bude proto dál sbírat podpisy pod své prohlášení proti komunistickému návrhu. A pokud by nakonec úprava vstoupila v platnost, bude všemi zákonnými prostředky usilovat o její revizi.“

25. ledna 2019

Bohumil Doležal, předseda Klubu na obranu demokracie

Text našeho prohlášení najdete ZDE. Svůj podpis můžete připojit zde: